شماره تماس: 09397074350  پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

مشاوره در امر ساخت | ویلا 360

 

مشورت گرفتن از متخصص از پسندیده ترین کارهاست. بگذارید یک مثال ساده بزنم، مقداری غیر رسمی! شاید یک مقدار یک گله باشد. برای خرید یک کت و شلوار، معمول است که سه فروشگاه، چهار فروشگاه و پنج فروشگاه و بیشتر را بررسی می کنیم، سپس تصمیم می گیریم. اما آیا تصور می کنید در زمینه ساخت و ساز اینگونه است؟ به یقین که شما جزء آن دسته نیستید، گواه همین رجوع شما به این صفحه. اما باور کنید اکثر کارفرما ها برای ساخت ویلا در شهرستان، رجوع می کنند به نزدیک ترین آشناهای شان، یا به اولین شخصی که از طریق املاک و یا راهنمایی یکی از دوستان مراجعه می کنند. اما این از بزرگ ترین اشتباه های رایج است. 

حرفی که بار ها و بارها در کنار دوستان و گروه های مهندسینی که شرکت می کنم این است که هنگام مواجه شدن با ساختمانی که از لحاظ معماری و سازه ای نارساست، ناراحت می شوم و بازگو می کنم که با صرف همین مقدار هزینه می شد ساختمانی زیباتر و به مراتب مقاوم تر داشت. تفاوت تنها در آنجاست که چه مهندسین مشاوری را برای ارائه خدمات مهندسی انتخاب کرده اند. بنابراین، اکیداً توصیه می کنم که پیش از انتخاب مهندس مشاور، نصایح مشاورین املاک، دوستان و دیگران را بپذیرید و پیگیری کنید، اما خودتان نیز بررسی کنید. که مطمئنناً ارزش ش را دارد. 

و در آخر، اعتقاد ما بر این است که به کار گرفتن مهندس مشاور قدرتمند، شاید در تصور هزینه اضافی است، اما به واقع صرفه جویی در وقت و هزینه است و در مراحل اجرای ساختمان، آرامش غیرقابل مقایسه ای را برای سرمایه گذار و کارفرما به همراه خواهد داشت.

بسیار سپاسگزارم از توجه شما.

مهندس حامد احمدی

پایه دو نظارت و طراحی ساختمان | کنترلر نقشه های سازه ای نظام مهندسی کلاردشت